Sunuş


Değerli Okuyucular,

 

2008 yılından bu yana kesintisiz olarak yayın hayatını sürdüren Sanat ve Tasarım Dergisi’nin Haziran 2017 sayısını sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Dergimiz bu sayısında siz değerli okuyucularımıza, yeni bir ekiple hazırlanarak ulaşmıştır. Bundan sonraki sayılarda da akademik kalitesinden ödün vermeden yayın hayatına devam edecek olan dergimizi bugüne kadar büyük bir özveri ile çalışarak hazırlamış olan, derginin bugüne gelmesinde emeği geçen bütün editöryal ekiplere, akademik ve idari personele, destekleri için bütün yazar ve hakemlerimize teşekkür ediyoruz.

 

Dergimiz, sanat ve tasarım alanına yönelik makalelerin yanı sıra, sanatla ilişkili temel disiplinlerdeki çalışmaların, sanat ve tasarım ile bağlantılı interdisipliner çalışmaların, sanat tarihi, sanat felsefesi, sanat sosyolojisi gibi alanlarda yazılmış makalelerin, edebiyattan müziğe, resimden mimariye kadar genişleyen sanatın bütün alanlarındaki akademik çalışmaların takip edilebileceği seçkin bir yayın olarak okuyucu ile buluşmaya devam edecektir.

 

Yayın hayatını "e-dergi" formatında devam ettiren dergimiz, bu sayıdan itibaren web sayfamızda yayınlanmayacaktır. Derginin bundan sonraki sayılarına DergiPark Açık Dergi Sistemi üzerinden ulaşılabilir.


Saygılarımızla,


Doç. Dr. Fulya Bayraktar                                        Okutman Özlem Kavukçu
Editör                                                                          Yazı İşleri MüdürüDeğerli Okuyucular,

Makale başvurularınızı DergiPark Açık Dergi Sistemi üzerinden sağlanan erişim ve kullanım hizmeti ile aşağıdaki web sayfasından yapabilirsiniz:

http://dergipark.gov.tr/sanatvetasarim
 
19. Sayı Makale Başlıkları


Methiye Gül Çöteli / “Görsel Planlama ve Pitoresk’i Yeniden Kurmak: Kentsel Tasarım Stüdyo Eğitiminde Kentsel Problemlere Yaklaşım”

Serkan Güneş, Çiğdem Güneş / “Mesleki Öz Bilgi Olarak Tasarım Düşüncesi”

Yunus Kaya / “Güncel Sanatta Yeni Bir Yaklaşım “Melezlik”

Zeliha Kayahan, Alev Çakmakoğlu Kuru / “Türkiye’deki Görsel İletişim Tasarımı Bölümlerine Öğrenci Alımında Uygulanan Sınavlar Hakkında Öğretim Elemanı Görüşleri”

Harika Esra Oskay - Malicki / “Sanat Dokümantasyonundan Bürokratik Dokümantasyona: Bir Döngü”

Ferhunde Küçükşen Öner / “Türk Resminin ve Toplum Hayatının Göstergesi Olarak Kadın”

Şakir Özüdoğru / “Modada Melezleşme Olgusu ve Japon Moda Tasarımcıları Örneği”

Orhan Tekin / “Sanatın Gerçeği: Abartı”

Adnan Tepecik, Çağrı Gümüş / “Ekmek İsrafını Önleme Konulu Sosyal Sorumluluk Kampanyasına İlişkin Akademisyen, Uzman ve Öğrenci Görüşleri”

İsmail Tetikçi / “Jacques Louis David’in Resimlerinde Teatrallik”

Oğuz Tunçel / “Resim ve Sinema Bağlamında “Mr. Turner Filmi””

Gözde Uzgidim / “Türk Dokuma Sanatında Çift Başlı Kartal Figürü”

Cemil Yavuz, Dilek Akbulut, Aydın Şık / “Duyulara Hitap Etme Noktasında Ses-Ürün Etkileşimi: Çocuklarla, Oyuncaklar Ve Sesleri Üzerine Bir Çalışma”
Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gölbaşı Yerleşkesi Gölbaşı Ankara Tel: (312) 425 76 75 Faks : (312) 425 34 10 E-posta:sanatvetasarim@gazi.edu.tr
Tasarım: Doç. Özden Pektaş Turgut
- Uygulama: Arş. Gör. Zeynep Pehlivan